Hudební obor > Krumzušband

obrázek swingový a taneční orchestr Základní umělecké školy v Českém Krumlově založil v roce 2007 učitel hry na klarinet a saxofon Pavel Hlaváč.
Smyslem jeho snažení je probudit v žácích smysl pro swingové a taneční frázování, improvizaci a zodpovědnost za společné dílo. V repertoáru Krumzušbandu jsou skladby světových autorů, D. Ellingtona, G. Millera, G. Gershwina, N. Heftiho, J. Ježka, H. Jamese a dalších.
Orchestr vystupuje na akcích naší školy, vernisážích, výstavách, pořádá vlastní swingové večery... Úzce spolupracuje s tanečním orchestrem GŠ Slovenj Gradec, se kterým pravidelně pořádá výměnné koncerty v Česku i ve Slovinsku.

Pravidelná zkouška každé pondělí 16:30 - 18:00 na učebně č. 10

Nacvičované skladby

Noty ke stažení jsou pouze studijním materiálem pro členy orchestru a jsou chráněny heslem!

Noty ke stažení

Slavnostní koncert k zahájení provozu zámecké jízdárny s novým nájemcem

Spoluúčinkovali Brumlíci a Medvíďata se sbormistrem Lukášem Holcem a Krumzušband pod taktovkou Pavla Hlaváče.
8. 6. 2024 / Jízdárna zámku Český Krumlov

Vystopení Krumzušbandu v rámci Festivalu Krumlov

3. 6. 2024 / Sídliště Plešivec 254 u prodejny COOP
foto Tomáš Kasal

Festival ZUŠ
Krumzušband a Dechový orchestr v rámci akce Kouzelný Krumlov

Krumzušband pod vedením Pavla Hlaváče,
Dechový orchestr pod taktovkou Pavla Havlíka a mažoretky ze ZUŠ Trhové Sviny pod vedením Kateřiny Hálové. Dechový orchestr doprovázel lampiónový průvod po trase: náměstí – Radniční – Dlouhá – Široká – Kájovská – Linecká – Městský park.
30. 4. 2024 / Městský park Český Krumlov
foto Lubor Mrázek